Categories: nasiona, natura, ogród, trawnik

Nasiona trawy

Jak stworzyć wymarzony ogród

Zapewne każdy z nas marzy o tym, aby mieć piękny ogród, własne drzewka owocowe, kwiaty krzewy.. jednak wydaje się to tak skomplikowane, a zazwyczaj nie mamy ochoty wydawać dużej sumy pieniędzy na profesjonalnych projektantów. W praktyce może okazać się, że można stworzyć piękny ogród przy wykorzystaniu własnej wyobraźni. Mając odpowiednią ilość miejsca możemy ten zamiar z powodzeniem zrealizować. Najważniejsze jest to, aby przygotować wcześniej odpowiedni plan działania.

Pamiętaj o trawniku

Kiedy wiesz już w jakim miejscu chcesz stworzyć swój ogród marzeń, pomyśl najpierw o tym, aby kupić nasiona trawy. Warto pomyśleć o tym na samym początku, aby najpierw zasiać trawę, poczekać aż urośnie a dopiero potem przystąpić do kupowania krzewów i innych roślin. 

Trawnik wbrew pozorom jest bardzo ważnym elementem kompozycyjnym każdego ogrodu. Bowiem to on stanowi podstawę i tło dla każdego pozostałego elementu. Zacznij jednak przygotowania od samego początku i działaj krok po kroku. Tak więc zanim jeszcze posiejesz nasiona trawy, musisz oczyścić grunt w miejscu, gdzie ma znajdować się trawnik. Dlatego zadbaj o to, aby nie było tam, gruzu, kamienni i innych rzeczy. Kiedy już przygotujemy odpowiednio miejsce pod trawnik, możemy przystąpić do drugiego kroku. Pamiętaj jednak, aby obsiać całą powierzchnię równomiernie; w tym celu możesz najpierw podzielić obszar na równe części. 

Krzewy i inne rośliny ozdobne

Kiedy w końcu będą widoczne rezultaty i Twoje nasiona trawy „zamienią się” w piękny trawnik możesz teraz przystąpić do najprzyjemniejszej pracy, a więc rozplanować układ całego ogrodu. Zastanów się wcześniej czy wolisz, aby w Twoim ogrodzie przeważały drzewa owocowe, krzewy, czy jednak preferujesz wyłącznie kwiaty. Ogród nie musi być wcale jednorodny i składać się z tych samych, równo zasadzonych roślin. Zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem jest zasadzenie po kilka roślin z każdego gatunku. Dzięki temu możesz przekonać się które krzewy i inne kwiaty są najładniejsze i przede wszystkim jaki tworzą efekt względem całości. wszystko zależy więc od twojej wyobraźni, możesz eksperymentować, patrzeć jak twoje rośliny rosną i cieszyć się z efektów. Myślę że może to stać się Twoją wielką pasją.